بیانیه‌ی دفتر حضرت آیت‌الله العظمی فاضلی بهسودی (دام‌ظله) در ارتباط با حمله تروریستی در صحن حرم رضوی(ع)

بسمه‌تعالی
وَ مَنْ قُتِلَ مَظْلُوماً فَقَدْ جَعَلْنا لِوَلِيِّهِ سُلْطاناً فَلا يُسْرِفْ فِي الْقَتْلِ إِنَّهُ كانَ مَنْصُوراً

رخدادِ دهشتناک و حمله‌ تروریستی دیروز در حریم حرم مطهر حضرت ثامن الحجج حضرت رضا علیه‌السلام و شهادت و جراحت چندتن از طلابِ محترم علوم دینی، موجب تأسف شدید گردید. در مذاهب فقهی و فرهنگ اسلامی، اماکن دینی و حرمِ پیشوایان دین، محل آرامش و آسایش روحی مؤمنان و مکان تکامل معنوی و تقرّب به خداوند است. این‌جانب بی‌احترامی به ساحت امام راحل‌(ره) در قم و هتک حرمت به حرم امام رضا علیه‌السلام و اهانت به طلاب محترم علوم دینی، آن هم در ماهِ مبارک رمضان را شدیداً محکوم و از این جنایت نابخشودنی، اظهار برائت و تنفّر می‌نمایم.

بدونِ تردید اتحاد، همدلی، آسایش و آرامش جوامع اسلامی برای فتنه‌انگیزان و دهشت‌آفرینان، قابل تحمل نبوده اکنون که نقشه‌های شیطانی و توطئه‌های پیدا و پنهان‌شان، یکی پس از دیگری، در حال علنی‌شدن است، از روی استیصال، با استفاده از عناصر نابخرد و کوردل، به دنبالِ تحقق خواسته‌ها و اهدافِ پلید و شیطانی خویش‌ بر آمده‌اند.

از دولت و نهادهای ذی‌ربط جمهوری اسلامی انتطار می‌رود با درایت و قاطعیّت، نسبت به مجازات عامل و شناسایی دست‌هاي پشت‌پرده و کیفر اعمال ننگین‌شان، از هیچ تلاشی دریغ ننمایند و نگذارند ایادی جاهل و کوردل، موجبِ سلب آرامش و آسایش مردم شوند و اتحاد و همدلی امّت اسلامی را خدشه‌دار ساخته و وسیله‌ی فتنه‌انگیزی خویش قرار دهند.

محمدحسن عارفی
رئیس دفتر مرجع فقید حضرت آیت‌الله العظمی محقق کابلی‌ره
با اشراف حضرت آیت‌الله العظمی فاضلی بهسودی‌ ‌دام‌ظله
چهارم رمضان المبارک ۱۴۴۳


چاپ  

نظرات (0)

امتیاز 0 خارج از 5 بر اساس 0 رای
هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان
Rate this post:
0 کاراکتر ها
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید