حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی( دامه ظله العالی)

582
582


در روز چهارشنبه در تاریخ 6حوت 1399 مطابق 12 رجب 1442 در ادامه درس خارج فقه خود فرمود: روز پنجشنبه 13 رجب، ولادت مولا امیرالمؤمنین علی(ع) است. معظم له ولادت با سعادت آن حضرت را به تمامی مسلمانان عالم، حوزه های علمیه و مراجع عظام تقلید به خصوص به محضر امام عصر(عج) تبریک و تهنیت گفت و در ادامه اشاره کرد: پیامبر اکرم(ص) می فرماید: علی با حق و حق با علی است طبق این روایت حضرت علی(ع) همواره با حق است و هرگز از حق جدا نخواهد شد و حق در اطراف آن حضرت می چرخد پس علی(ع) معیار و میزان حق و باطل است؛ هرچیزی که در هر جای مطابق با سیره و روش و رفتار و گفتار علی(ع) است حق خواهد بود و چنانچه مخالف با آن حضرت باشد باطل می‌باشد.
مرجع عالیقدر بیان داشت که حضرت رسول گرامی اسلام(ص) در جای دیگر می فرماید: علی با قرآن و قرآن با علی است یعنی هرچیزی را که علی(ع) می فرماید مطابق با قرآن است و هرچیزی را که قرآن بیان می‌کند علی (ع) هم همان را بیان می‌دارد. طبق این روایت پیامبر اسلام(ص) بین قرآن و علی(ع) تلازم است. بنابراین اگر مسلمانها بر اساس این روایات پیامبر اسلام(ص) عمل می‌کردند در دنیای اسلام شاهد این همه مشکلات نبودیم.
مرجع عالیقدر در ادامه سخنانش فرمود: روز شنبه 15 رجب وفات حضرت زینب(س) است. این بانوی بزرگ اسلام در دوران زندگی‌اش مصائب سخت و مشکلات زیادی را متحمل شد به گونه ای که در دنیای اسلام زنی یافت نمی‌شود که این گونه مصائب دیده باشد. حضرت زینب(س) در عین حالیکه این همه مشکلات و مصائبی را دید رسالتش را به نحو احسن انجام داد و با خطبه های خود در شام و کوفه اهداف قیام برادرش حضرت اباعبدالله الحسین(ع)را به خوبی بیان کرد و پیام عاشورا را در دنیا منتشر ساخت و مردم را بیدار کرد. معظم له سخنان خود را با سفارش به پیروی ائمه معصومین(ع) و دعا برای موفقیت همه مسلمانها به پایان رساند.


چاپ  

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید