گزارشی از دیدار اعضای دفتر مرکزی مرجعیت با حضرت آیت‌الله العظمی فاضلی بهسودی دام‌ظله‌العالی

بخش اول

پنجشنبه هفتم اسد ۱۴۰۰ برابر با هجدهم ذی حجه ۱۴۴۲ قمری، جمعی از اعضای و مسؤلین دفتر مرکزی مرجع فقید حضرت آیت‌الله العظمی محقق کابلی (رضوان‌الله علیه) تحت اشراف حضرت آیت‌الله العظمی فاضلی بهسودی دام‌ظله، محضر مبارک ایشان رسیدند و عید فرخنده غدیر، سالروزِ اعلام ولایت و امامت حضرت امیرمؤمنان را تبریک گفتند. در ابتدای این دیدار، نخست جناب آقای حسیب احسانی آیاتی از کلام‌الله مجید را قرائت نمود و به مهمانان خوش آمد گفت.
سپس حجت الاسلام و المسلمین ناصر اخلاقی معاونت دفتر مرکزی مرجعیت، به نیابت از آقازاده‌های مرجع فقید ره و اعضای دفتر و مهمانان حاضر، عید سعید غدیر را به محضر امام عصر عجل‌الله تعالی فرجه الشریف، امت اسلامی، مرجع عالی‌قدر حضرت آیت‌الله العظمی فاضلی بهسودی دام‌ظله و پیروان امیرالمؤمنین تبریک و تهنیت گفت. حجت الاسلام و المسلمین اخلاقی که به تازگی از بامیان تشریف آورده است، گزارشی مختصری از اوضاع کشور، تحولات بامیان و مجتمع علمی فرهنگی امام صادق علیه‌السلام را محضر مرجع عالی‌قدر و مهمانان حاضر ارائه نمود. ایشان با اشاره به اوضاع شکننده و پُرالتهاب کشور در عرصه‌ی سیاسی و نظامی، از حکومت مرکزی خواست نسبت به مهار پیشروی‌های نظامی طالبان و مدیریت تحولات کشور و حفاظت از جان، خانه و زندگی هموطنان، اهتمام نشان دهند.
استاد_اخلاقی گفت: بامیان، نیز در معرض تهدید و خطر سقوط قرار گرفته بود؛ منتها تبدیل والی بامیان و معرفی آقای طاهر زهیر به عنوان والی این لایت، امید و انگیزه‌ی دفاع از بامیان تقویت شد و به لطف خداوند و همیاری مردم، از خطر سقوط نجات یافت و به دنبال آن، ولسوالی‌های تصرف شده، از تصرف طالبان خارج شد.
مسؤل مجتمع علمی فرهنگی امام صادق گفت: تصور من این است که پیشروی‌های طالبان متوقف شده است و اگر حکومت، درایت بیشتری نشان دهد، به کمک خیزش‌های مردمی تا چهل روز دیگر، تمام مناطق تصرف شده، از تسلط طالبان خارج خواهد شد. ایشان با اشاره به موفقیت‌های چشمگیر هموطنان در عرصه علم و فرهنگ، گفت: الحمدلله در عرصه علمی و فرهنگی، شاهد درخشش خوبی هستیم، روزنامه‌ها، تلویزیون‌ها، مطبوعات، دانشگاه‌ها و حوزه‌ها به گرمی در حال فعالیت است.

معاونت دفتر مرکزی مرجعیت گفت: با توجه به این درخشش و موفقیت‌های چشمگیر، طرح و تصویب قانون سهمیه بندی کنکور، غیر منصفانه و جفا در حق کسانی است که مشغول فعالیت علمی هستند. متاسفانه این طرح توسط دولت تهیه و تصویب شد. مسؤل مجتمع علمی فرهنگی امام صادق علیه‌السلام گفت: این مرکز و مجتمع، در حال حاضر، یکی از مراکز فعال و آبرومند در بامیان است و موفق به کسب رتبه نخست شده است. ایشان گفت قبل از تاسیس این مرکز، در جریان مشورتی با یکی از آقازاده‌های مرجع فقید آیت‌الله محقق کابلی ره، نظر ایشان این بود که بامیان، یک روستا است، اما بعد از ایجاد و تاسیس این مرکز و ظرفیت‌های که بامیان دارند، اظهار شگفتی کردند و از تحول عظیم و اهمیت این مرکز تعجب کردند. استاد اخلاقی گفت: الحمدلله برنامه‌های علمی و درس‌های مجتمع امام صادق در طول سال جریان دارد. ایشان گفت: هرچند در برج گذشته، به دلیل رخدادهای کشور، مجتمع علمی فرهنگی امام صادق موقتا تعطیل گردید، اما به لطف الهی فعلا همانند گذشته فعال است و اساتید و شاگردان مشغول هستند و تا ابتدای حلول ماه محرم چنین فعال خواهد بود.

شمامیتوانید متن کامل سخنان حجت الاسلام و المسلمین آقای اخلاقی را از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی و شبکه‌های اجتماعی مرجعیت دنبال کنید.

مدیریت_فرهنگی دفتر حضرت آیت‌الله العظمی فاضلی بهسودی دام‌ظله‌العالی.

8
8
7
7
IMG_0709
IMG_0709
IMG_0722
IMG_0722
4
4

 


چاپ  

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید