ویژه برنامه شب رحلت پیامبر اسلام-صلی الله علیه و آله

گزارشی از وویژه برنامه شب رحلت پیامبر اسلام-صلی الله علیه و آله

پنج شنبه 24 میزان1399ش، 28 صفر 1442ق، همزمان با شبِ رحلت جانگداز حضرت ختم مرتبت نبی مکرم اسلام-صله الله علیه و آله- و –به روایتی- شهادت حضرت امام حسن مجتبی –علیه السلام-، مراسمی در دفتر مرکزی مرجع فقید حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی –رحمه الله علیه-، و با حضور حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی –دام ظله العالی-، و آیت الله عارفی ریاست دفتر مرکزی و جمعی از اعضای دفتر مرکزی مرجعیت برگزار گردید. 
در این مراسم که پس از نماز عشاء در دفتر مرجعیت برگزار گردید، مبلّغ معارف و مرثیه سرای اهل بیت –علیهم السلام- حجت الاسلام آقای شیخ نورالله سلطانی به ایراد سخن و مرثیه سرایی پرداخت. وی ضمن تکریم و تجلیل از مرجع فقید حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی –رحمه الله علیه-، به بیان ویژگی¬های پیامبر اسلام –صلی الله علیه و آله- در آیات نورانی قرآن کریم پرداخت. ایشان با اشاره به آیات قرآن فرمود: در آیات نورانی قرآن، از پیامبر به عنوان «اسوه» یاد شده است. اسوه، یعنی کسی که بر دیگران برتری دارد و می تواند راهنمای دیگران قرار گیرد. حجت الاسلام سلطانی فرمود: در قرآن کریم، وقتی خداوند می خواهند از پیامبرشان تجلیل نمایند با تعابیر مانند: «سلام علی موسی و هارون»، «سلام علی ابراهیم» و «سلام علی نوح فی العالمین» مورد تجلیل قرار می دهند؛ اما وقتی نوبت به پیامبر مکرم اسلام –صلی الله علیه و آله- می رسد، می فرمایند: «إِنَّ اللَّهَ وَ مَلائِكَتَهُ يُصَلُّونَ‏ عَلَى‏ النَّبِيِ‏ يا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا صَلُّوا عَلَيْهِ وَ سَلِّمُوا تَسْلِيماً ». آقای سلطانی افزود: مسلمانان وظیفه دارند ضمن اظهار ارادت و محبت به پیامبر و اهل بیت پیامبر-صلی الله علیه و آله-، معرفت و شناخت شان نسبت به پیامبر-صلی الله علیه و آله-، را تقویت نمایند 
ایشان با استناد به برخی از روایات معتبر افزود: در روایات آمده است که پیامبرانِ قبل از پیامبر اسلام-صلی الله علیه و آله-، هریک بشارت دهنده پیامبر خاتم –صلی الله علیه- بوده اند، و این نشان از برتری و افضلیت و کمالِ رسالت توسط پیامبر اسلام-صلی الله علیه و آله- دارد. 
حجت الاسلام سلطانی که در محضر مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی –دام ظله العالی-، و جمعی از اعضای دفتر مرجعیت سخن می گفت، افزود: در برخی از روایات سر افضلیت پیامبر اسلام-صلی الله علیه- «یقین» دانسته شده. وی با نقل روایتی: «يَا أَحْمَدُ أَ لَمْ تَدْرِ لِأَيِّ شَيْ‏ءٍ فَضَّلْتُكَ عَلَى سَائِرِ الْأَنْبِيَاءِ قَالَ اللَّهُمَّ لَا قَالَ بِالْيَقِينِ وَ حُسْنِ الْخُلُقِ وَ سَخَاوَةِ النَّفْسِ‏ وَ رَحْمَةِ الْخَلْق». یقین، اخلاق نیک، سخاوت نفس و مهربانی با مردم را از ویژگی های مخصوص و بازر حضرت دانست. 
حجت الاسلام سلطانی، سخنان خودش را با ذکر مصیبت رحلت پیامبر بزرگوار اسلام –صلی الله علیه و آله- امام حسن مجتبی –علیه السلام- پایان داد. 
#مدیریت_فرهنگی دفتر حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی –دام ظله-.

Annotation 2020-10-15 125700
Annotation 2020-10-15 125700
1
1
Previous Next Play Pause
1 2

-


چاپ  

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید