ویژه برنامه شب شهادت امام رضا علیه السلام

گزارشی از ویژه برنامه شب شهادت امام رضا –علیه السلام-
جمعه 25 میزان 1399ش، برابر با 28 صفر 1442ق، همزمان با شام رحلت جانگاه پیامبر گرامی اسلامی –صلوات الله علیه- و شبِ شهادت حضرت شمس الشموس، امام علی بن موسی الرضا –علیه السلام-، مراسمی در دفتر مرکزی مرجع فقید حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی –رحمه الله علیه-، با حضور حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی –دام ظله العالی-، و جمعی از اعضای دفتر مرکزی مرجعیت برگزار گردید.
در این مراسم که پس از نماز عشاء در دفتر مرجعیت برگزار گردید، حجت الاسلام و المسلمین جناب آقای محمدباقر شجاعی به ایراد سخن و مرثیه سرایی پرداخت. وی ضمن اینکه پیامبر مکرم اسلام –صلوات الله علیه- را الگوی کامل و انسان نمونه ای برای بشریت خواند، به بیان رفتار پسندیده و نیک پیامبر اسلام –صلی الله علیه و آله- با مخاطبان پرداخت. آقای شجاعی گفت: اگر عالم را تجلی و مظهرِ صفتِ رحمانیّت و رحیمیّت خداوند بدانیم، وجود مبارک پیامبر اسلام –صلوات الله علیه-، مصداق کامل و اَتَم این صفت الهی است.
آقای شجاعی گفت: ما وقتی می توانیم درکی درستی از پیامبر بزرگوار اسلام-صلی الله علیه و آله-، داشته باشیم که ابتدا در مورد جامعه عصر پیامبر –صلی الله علیه و آله-، مطالعه داشته باشیم و ویژگی های این جامعه را بشناسیم. پیامبر اسلام-صلوات الله علیه- از جامعۀ که تولد دختر را مایه ننگ می دانست و دختران شان را مخفیانه و شبانه زنده به گور می کردند، و همه چیز بر مبنای ننگ و تیره و تبار شکل می گرفت، یک جامعه شایسته و انسانی ساخت.
حجت الاسلام شجاعی با استفاده از آیات قرآن مجید «امیدآفرینی» در مقام تخاطب با اقشار مختلف جامعه، استفاده از ابزار »بشارت و انذار» به موقع، اظهار «مهر و محبت» نسبت به مردم را را از ویژگی شیوه های تبلیغی و دعوت پیامبر مُکرّم اسلام-صلی الله علیه و آله- دانست. ایشان پیامبر بزرگوار اسلام –صلوات الله علیه- را یکی از نعمت های بزرگ الهی دانست که نصیب بشریت شده است. وی گفت: جامعه اسلامی و انسانی باید شکر گزار این نعمت بی نظیر الهی باشند.
آقای شجاعی با تجلیل و گرامیداشت یاد مرجع فقید حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی –رحمه الله علیه-، مرجعیت این مرجع عالیقدر را یکی از نعمت های الهی دانست که شامل مردم افغانستان گردید و تداوم آن توسط فقیه فرزانه حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی -دام ظله- را نشانه دوام لطف الهی دانست و برای مرجع عالیقدر آرزوی سلامتی و توفیق روز افزون نمود.
مدیریت فرهنگی دفتر حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی –دام ظله-.
 

1
1
2
2
4
4
Previous Next Play Pause
1 2 3

چاپ  

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید