مراسم شب شهادت امام حسن عسکری(ع)

گزارشی از ویژه برنامه شب شهادت امام حسن عسکری(علیه السلام)
یکشنبه 3 عقرب 1399 ه ش، برابر با 7 ربیع الاول 1442ه ق، شبِ شهادت حضرت امام حسن عسکری –علیه السلام-، مراسمی در دفتر مرکزی مرجع فقید حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی –رحمة الله علیه-، با حضور مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی –دام ظله العالی- و جمعی از اعضای دفتر مرکزی در شهر مقدس قم برگزار گردید.
در این مراسم که پس از نماز مغرب و عشاء در دفتر مرکزی مرجعیت برگزار گردید حضرت آیت الله فیاض غزنوی در ابتدای صحبتش حدیثی از امام باقر-علیه السلام- را قرائت کرد: «نَحْنُ اَئِمَّةُ الْهُدَي وَ مَصَابِيحُ‌ الدُّجَي وَ نَحْنُ الْعَلَمُ الَمَرْفُوعُ لِأهْلِ الدُّنْيَا».
ایشان ابراز داشت: حضرت امام باقر- علیه‌السلام- این جملات را در یک خطبه بلندی بیان فرموده است.
آقای فیاض با استفاده از قسمت اول حدیث« نحن أئمة الهدی» ائمه را به دو قسم تقسیم کرد:
1- امامان هدایت. امامان هدایت کسانی هستند که در دنیا پیروان خودشان را به سمت رستگاری و هدایت سوق می دادند و در آخرت نیز جلو آنان به سمت بهشت حرکت می کنند.
1- أئمه ضلالت. ائمه ضلالت افرادی هستند که در دنیا پیروانش را در دنیا به سمت گمراهی می کشانند و در آخرت نیز جلو پیروانش به سمت جهنم راه می روند.
آقای فیاض غزنوی در ادامه با استفاده از قسمت دوم روایت«مصابیح الدجی» ابراز داشت: أئمه هدی چراغها و نور افگنهای ظلمت شکن هستند. امامان معصوم -علیهم السلام- همواره با ظلمتهای اقتصادی، سیاسی، فرهنگی و... جامعه مبارزه کردند.
حضرت امام حسن عسکری- علیه السلام - یکی از ائمه هدی است که در عصر خودش با تمام ظلمتها مبارزه کرد و به جامعه بشری و اسلامی بمانند نور افگنها روشنایی انداخت.
در پایان! حضرت آیت الله فیاض متوسل به ذیل عنایت حضرت امام حسن عسکری - علیه السلام - شد و ویژه برنامه مراسم شب شهادت حضرت امام حسن عسکری- علیه‌السلام - را ضمن یاد از مرجع فقید حضرت آیت الله العظمی محقق کابلی -ره- برای انسجام و پیشرفت جامعه اسلامی، ظهور و سلامتی حضرت حجت بن الحسن العسکری-عج -، آمرزش اموات، شادی روح بلند و ملکوتی مرجع فقید، سلامتی و طول عمر با برکت مقام معظم رهبری -حفظه الله- و مرجع عالیقدر حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی -دام ظله العالی- دعا کرد.

4
4
200
200
1
1
3
3
IMG_4843
IMG_4843
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5

چاپ  

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید