پیام نوروزی حضرت آیت‌الله‌العظمی فاضلی بهسودی (مدظله العالی)

پیام مرجع عالیقدر جهان تشیع حضرت آیت الله العظمی فاضلی بهسودی (مدظله العالی)
بمناسبت آغاز سال 1399 هجری شمسی

یا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَ

آغاز سال 1399 خورشیدی و فرا رسیدن بهار طبیعت را به امت اسلامی، مؤمنان خداجو و هموطنان گرامی تبریک و تهنیت گفته و صحت و سلامتی، نشاط و شادی و شادکامی، سعادت و بهروزی را برای همگان از پیشگاه قادر متعال خواسته و خواهانیم، امیدواریم با بهار طبیعت دلهای‌تان بهاری و زندگی‌تان سرشار از الطاف الهی گردد.
مؤمنان خداجو، هموطنان عزیز!
امسال شیوع بیماری کرونا و هم زمانی آن با بهار طبیعت، کام همگان را تلخ، نشاط و شادی را از همه سلب نموده و خانواده‌های بسیاری را به داغ درد عزیزان‌شان مبتلا ساخته است.
ضمن آرزوی شفای عاجل بیماران، تسلای دل داغداران و رفع و دفع هرچه سریعتر این بیماری از بارگاه ایزد متعال؛
نکاتی را خدمت مؤمنین، مردم شریف و هموطنان عزیز در داخل و خارج یاد آور می‌شوم:
با دلهای بهاری و پاک و دعا و راز و نیاز به پیشگاه خدای متعال و توسل به ساحت قدسی رسول گرامی اسلام(ص) و ائمه معصومین(ع) و اولیا و شهدا، از خداوند بخواهیم تا همه بندگانش را مشمول الطاف کریمانه خویش نموده و از این بیماری و گرفتاری نجات بخشند.
علاوه بر آن توصیه می‌شود برای حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه، به توصیه‌های مسئولین امور صحت و بهداشت توجه نموده و از هرگونه خرافه‌گرایی و پیروی از شایعات که چه‌بسا جان شما را به خطر می‌‌اندازد، اجتناب نمایید؛
زیرا برای حفظ سلامت شما و خانواده و جامعه، مناسب‌ترین راه، عمل به توصیه‌ها و دستورات متخصصان امور سلامت و بهداشت است نه پیروی از شایعات و عمل به خرافات؛
ضمن رعایت نظافت و بهداشت، به خاطر حفظ سلامت خود، خانواده و جامعه، از برگزاری هرنوع جلسات و اجتماعات و شرکت در آنها خودداری نمایید؛ چون سلامت شما مهم‌تر از هر برنامه‌ای دیگر است.
بنابراین، علاوه بر لغو مراسم فاتحه و عروسی و هر نوع تجمعی دیگر، از رفت و آمد عید و برگزاری مراسم سال نو نیز خودداری کنید.
گرچه دید و بازدید و صله رحم در هر زمانی کار نیک و پسندیده‌ای است، اما در شرایط فعلی، حفظ جان شما از آن مهم‌تر است، پس بهتر است در خانه بمانید و از خود و خانواده و دوستانتان مواظبت نمایید؛
بدون تردید، شیوع بیماری کرونا علاوه بر مشکلات روحی و روانی و جسمی، برنامه‌های اقتصادی و معیشت خانواده‌های بسیاری را نیز متأثر ساخته است.
چه زیبا و خدا پسندانه است که در این شرایط سخت و دشوار، همه باهم مهربان و دلسوز بوده و از خانواد‌ه‌های بی‌بضاعت و ناتوان به قدر وسع و توان، دستگیری و با مساعدت خویش با آنها همدردی و با مصیبت دیدگان همنوایی کنیم.
به همین منظور، همه مؤمنان و مقلدان در شرایط فعلی اجازه دارند و می‌توانند ثلث سهم مبارک امام(ع) را به نیازمندان، بینوایان و مصیبت دیدگان نیازمند به مصرف برسانند.
امیدوارم خداوند کریم و رحیم، جان باختگان این حوادث تلخ را مشمول رحمت و مغفرت خویش قرار داده و به مصیبت دیدگان صبر و پاداش عنایت فرماید و هرچه زودتر گرفتاری‌ها، نگرانی‌ها و بویژه مشکل موجود را مرتفع سازند و سلامت و نشاط و شادی را به خانه‌ها بازگرداند و سال نو را سال سعادت و کامیابی و رهایی از همه درد و رنج و گرفتاری‌ها قرار دهند‌.
و هوالمستعان.
سرفراز و سلامت باشید
محمدباقر فاضلی بهسودی
اول بهار 1399


چاپ  

نظرات (0)

هیچ نظری در اینجا وجود ندارد

نظر خود را اضافه کنید.

  1. ارسال نظر بعنوان یک مهمان ثبت نام یا ورود به حساب کاربری خود.
پیوست ها (0 / 3)
مکان خود را به اشتراک بگذارید